Artishokid: kaks uudist, kaks kunstisündmust

10. augustil kell 19.00 kuulutatakse Teater NO99 kammersaalis pidulikult välja 2016. aasta Artishoki Biennaalil* osalevad kunstnikud ja kirjutajad ning ühtlasi esitletakse 2014. aasta biennaali kataloogi.

 

2016. aasta Artishoki Biennaalil osalevate kunstnike ja kirjutajate väljakuulutamine

V Artishoki Biennaal loob Teater NO99 kammersaali sümboolse situatsiooni, kus kohtuvad must teatrikast ja valge galeriikuup – nimetagem seda kunsti-halliks. Biennaali kuraator Evelyn Raudsepp esitas kümnele kunstnikule väljakutse esitada oma teoseid teatrisaalis ning kümnele kirjutajale väljakutse luua igale teosele omapoolne tekstiline vastus.

6.–15. oktoobrini toimub kümme päeva järjest uus avamine – üks kunstiteos, kümme kunstikirjutist; dekaadist saab biennaal.

10 kunstnikku
10 kirjutajat
10 kunstisündmust
10 kunsti-halli

 

+ 2014. aastal Riias toimunud Artishoki Biennaali A+B=AB14 kataloogi esitlus

IV Artishoki Biennaal A+B=AB14 toimus 2014. aastal Riias Mukusala Kunstisalongis Eesti ja Läti kunstnike ning kriitikute osavõtul. Nüüd esitlevad kuraatorid Indrek Grigor ja Šelda Puķīte avalikkusele kogumikku biennaalil osalenud kriitikute tekstide ning mahuka fotodokumentatsiooniga. Kahesaja leheküljelise eesti-, läti- ja inglisekeelse kataloogi juhatab sisse Indrek Grigori essee „Contemporary Art Toolbox User’s Manual“. Kataloogi kujundas Madis Katz ning andis välja kirjastus ;paranoia

 

+++ Indrek Grigori stand up kriitika “Contemporary Art Tool Box”

Indrek Grigor avab tunniajase kunstikriitika stand upi käigus kaasaegse kunsti näituse Pandora laeka ning tutvustab publikule selle sisu. Tööriistakast sisaldab kõiki kaasaegse kunsti näituse ülesseadmiseks hädavajalikke vahendeid (loe: kližeesid) ühe tunni jooksul. Muuhulgas on kastis ka näituse pealkiri, seinatekst ning igaks juhuks ka kunstnik. Kasti kommenteeritud lahtipakkimisega paralleelselt seataksegi etenduse käigus publiku abiga üles kompaktne ent terviklik kaasaegse kunsti näitus.

 

*Artishoki Biennaal on 2008. aastal loodud eksperimentaalne näituseformaat, mis koondab kümmet kunstnikku ja kümmet kirjutajat. Iga kunstnik esitab näitusele ühe uue teose ning kriitikud kirjutavad artikli kõigi esitatud teoste kohta. Kirjutajate tekste eksponeeritakse näitusesaalis samaaegselt vastava kunstniku teosega.

Toimunud biennaalid:
2008, Tallinna Linnagalerii, kuraatorid Maarin Mürk ja Margus Tamm
2010, Tartu Kunstimaja, kuraator Kati Ilves
2012, EKKM, kuraator Liisa Kaljula
2014, Riia Mūkusala Kunstisalong, kuraatorid Indrek Grigor ja Šelda Puķīte

 

Kontakt:

Evelyn Raudsepp
2016. a Artishoki Biennaali kuraator
2016@artishokbiennale.org
+372 5804 2154

Indrek Grigor
2014. a Artishoki Biennaali kuraator
indrekgrigor@gmail.com
+372 555 914 25