BIENNAALIST

6.−15. oktoobrini 2016 toimub järjekorralt viies Artishoki Biennaal, mis ignoreerib hierarhiat kunstiteose ja kunstikirjutise vahel. Eksperimentaalne näituseformaat koondab kümmet kunstnikku ja kümmet kirjutajat. Iga kunstnik esitab näitusele ühe uue teose ning kriitikud kirjutavad artikli kõigi esitatud teoste kohta. Kirjutajate tekste eksponeeritakse näitusesaalis samaaegselt vastava kunstniku teosega.

V Artishoki Biennaal toimub Teater NO99 kammersaalis.

Ajal, mil kunstimuuseumid üle maailma otsivad elavaid kogemusi ning on vaimustuses tantsust oma valgete seinte vahel, liigub Artishoki Biennaal vastassuunas – kutsub kunsti teatrisaali. Kui muuseume ja teatreid ehitatakse ümber ning otsitakse sobivat arhitektuuri uutele kunstivormidele, siis Teater NO99 kammersaal loob biennaalil sümboolse ruumi, kus must teatrikast ja valge galeriikuup kohtuvad – nimetagem seda kunsti-halliks. (Kunsti-hallist lähemalt loe kuraatori artiklist “Musta kasti kohtumine valge kuubiga”, Müürileht, 6.10.2016).

Artishoki Biennaal esitab kümnele kunstnikule väljakutse, kuidas teatrisaalis oma teos esitada. Kirjutised astuvad teostega dialoogi ning mõtestavad tekkivaid uusi kohtumisi.

6.−15. oktoobrini toimub igal õhtul, kümme päeva järjest uus avamine – üks kunstiteos, kümme kunstikirjutist; dekaadist saab biennaal.

V Artishoki Biennaali kuraator on Evelyn Raudsepp.
Graafiline disain Viktor Gurov
Näituse kujundus Viktor Gurov, Evelyn Raudsepp
Installatsioon, valgus-helimeister Mihkel Tomberg
Videomeister Piibe Kolka
Fotograaf Paul Kuimet
Kommunikatsiooni assistent Mari Valgepea
Keeletoimetaja Lydia Raadik
Teater NO99 haldusjuht Angela Mooste